Stressist. 03.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Alustan iseendast ja tänasest hommikust - tegemist oli ühe taolise piinavpiinliku hetkega, mil ühtäkki, täiesti ootamatult said minu muidu nii operatiivselt vapruse ning enesedistsipliiniga varustatud "akud" totaalselt tühjaks, pisarad hakkasid ohjeldamatult voolama (ja seda ametikohuseid täites!), ainus mõte mis pähe mahtus: põgeneda!

Mõistliku ning üldjuhul üle keskmise enesekontrolliga naisterahvana haarasin telef.toru ning valisin Psühhiaatriahaigla numbri, kust aga teatati, et alustada tuleb hoopiski oma perearstist (vabandan väga, ent füüsiliselt suhteliselt terve inimesena olen leppinud "oma" arstiga, kes oskab vaid Paracetamoli v.kirjutada!!) ja et neilgi olevat järjekorrad jms.!!! Ja vaat siis tuligi see teine mõte - trammi alla tahan!!!

Siit ka minu küsimus:

2) Mis edasi? Kust saada taolistel puhkudel operatiivse ajastusega hingeabi(

silmas pean ennekõike medikamentoosset esmaabi - mis aitaks "silma selgemaks teha")?

Ei ole ju väga normaalne ning ümbritsejaid säästev kui bürood tuleb jagada põhjendamatult tujuka ning plahvatusohtliku kolleegiga...

Rääkimata abitutest armsatest pereliikmetest, keda parema (oskuste) puudusel "maandusväljana" kasutatakse...!

Ette tänades,

vastust pikisilmi ootama jäädes

KH.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete tööalaselt liigselt kohusetundlik, liigselt kontrolliv, tööalast mõõdupuud liigselt tähtsustav. Teie head omadused on liigselt rakendatud tööalaselt. Kuulake rohkem oma MINA häält, kooskõlastage oma hingeelu ning muud tegemised rohkem selles helistikus. Ilmselt on "hinge kaitsekorkide" taluvuspiir ületatud just Mina/Nemad mõõdupuu valest vahekorrast. Seda tuleks Teiega arutada, siin on "uba". Maandamise/rahunemise kergendamiseks ning uue hingeenergia suurendamiseks, Mina mõõdupuu tähtsustamiseks pöörduge ikkagi hingetohtri poole. "Silmaselgitusrohtu" jms ravimid on olemas. Saate abi.

Mõnda asja arstiabisüsteemis on ka õigus kiruda, kiruge! Hingerahu soovides Jüri O.-M. Ennet