Mure 12.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere olen 22 aastane noormees ja võtan rohtu cipralex sest mul olid sellised mured et nagu ma elan olen eland maa kohas ja kui kuhugi linna lähen poodi kuhugi suuremasse siis hakkab pea ringi käima ja halb aga enne seda ei olnud kas see võib olla tingitud stressist või mis on selle põhjus ja kas sellest on võimalik vabaneda

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Stress ja depressioonid saadavad paljusid lahendamata probleeme. Linnastumise protsess (adapteerumine ehk kohanemine uuega) käib ka mitmetel juhtudel psüühiliste raskustega. Pearinglus ja halb enesetunne võivad anda märku ärevushäirest - kokku saamegi "ilusa murekarikakra".
Seda välist, mõtteliselt ähvardavat ohtu, seda mure-ärevat linnaskäiku saab muuta rõõmsamaks.
Aitab psühhiaater. Tuleb end ka ise psüühiliselt "karastada" ning kehaliselt tugevdada.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet