ärevus küsimus 18.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tervist!
ma tean ,et mul on ärevushäired...enamasti häirib see kui ma pean vastasugu poolega rääkima....ei oska millestki rääkida ,kuna mina usun ,et nad on teiselt planeedilt pärit :D ja kuidagi kardan ka kuna nad ei saa mu jutust nii aru nagu poisid .... mulle meeldib enamasti midagi ümbernurga naljakat öelda ja naistel ei ole ma kordagi märganud selle kohalejõudmist ja seetõttu tundun ma vaikse ja igavana
probleeme veel tähelepanuga kuna näen hea välja siis mõõned klassiõed passivad mind sellise pilguga ,et võtavad mind kohe ja siin aga see on küllaltki häiriv ja vahest ma muutun näost punaseks ...üleültse olen vaikse iseloomuga aga samas on mõni selline lõbus tüdruk kuskilt teisest klassist kes koguaeg seletab(mul nii kergem) ja klassiõed vaatavad ,et umbes nendega ei kõlba suhelda

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suurim kunst ja tarkus on olla ISE. Tuleb olla loomulik, aga loomulikult ka viisakas ja korralik. Sellest "usun, et nad on teiselt planeedilt pärit :D" osas ei saanud ma täpselt aru. Kas see on toodud võrdlusena, näitena või? Kuidas seda mõista? Seda peaks vist tohtriga veidi lähemalt arutlema.
Suhtlemisoskus ja suhtlemisjulgus tuleb ikka suheldes. Kõik on seda õppinud, kõigile on seda elu õpetanud. See on õpitav.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet