Psühhoteraapia 07.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kulla tohter!!! Minul on selline küsimus, et mul esinevad ärevushäired ning siit tuleb ka kohane küsimus selle raviviiside kohta. Kui oleksite nii vastutulelik, ja räägiksite lähemalt psühhoteraapia ravivõimalustest. Milline variant oleks parim ning kuhu peaks pöörduma? Ja kas see ikka aitab? Sest ma ei usu eluilmaski, et pelgalt üks rohi suudab ära teha kogu mu mõttemaailma töö, seda muutes või mõjutades. Ja samas usun, et kui vaim on haige, ei saa kehagi tervem olla. Palun Teie nõu ning abi selles küsimuses.Aitäh!

Lugupidamisega,
Kadri

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliiniku Dispanseri ja ka Haigla osakondades töötvad psühhiaatrid ja psühholoogid käsikäes, ühtse meeskonnnana. Ainult tabletiravi ei propageeri küll keegi. Millist psühhoteraapia varianti kasutada, see sõltub suuresti mitmetest asjaolusest ja selle määrab ära ikkagi ravitohter. Võite ka otse psühhoterapeudi poole pöörduda, aga sellest alati ei piisa. Kõik oleneb sellest, millises arengufaasis (kaua ja kuidas) see ärevushäire juba toiminud on ja toimib.
NB! peale nende kahe on oluline ka KÕIK muu, Teie eluviisisd, suhtumised, kohtumised jne.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet