Ärevushäiretest tingitud liighigistamine 03.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor!!!

Palun Teie nõu ja abi selles küsimuses, et mind on juba tervelt 5 aastat vaevanud üleliigne higistamine...Vaimselt ei ole ma probleeme nii tähelegi pannud, kuid just keha annab iga päev märku, et midagi on korrast ära. Mul ei esine mitte mingisuguseid muid terviserikkeid, peale ärevushäirete, perearst ja endokrinoloog kinnitasid seda.
Ja siinkohal sooviksin väga teada saada, kuidas on võimalik neid tänapäeva meditsiinis ravida? Olen pöördunud ka psühhiaatri jutule, kuid Tema määratud tabletid(Xanax) ei ole mind absoluutselt aidanud. Unehäireid vaid leevendas. Aga pidev mure ja pingulolek, ei tea isegi, mille pärast, piinab mind edasi ja annab ka tunda füüsiliselt just liigse higistamise näol.See omakorda häirib päris tõsiselt mu igapäevast elu. Kas on võimalik ärevushäireid ravida vaid medikamentidega või peab üles leidma haiguse tekke algpõhjuse? Ise olen noor inimene- 20.aastane-
Kui Te kuidagi oskaksite mu enesetunnet leevendada ning asjakohast positiivset nõu anda, oleksin Teile äärmiselt tänulik!!!!!

Ette tänades,
Eeva

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimusele läheneksin kolmest aspektist:
esiteks, üldsomaatiline (kehaline) tervis korrastada ja tugevdada. Selles osas on, nagu aru sain, kontrollitud;
teiseks, närvisüsteemi e psüühika tugevdamine;
kolmandaks, naha kui organi funktsionaalsete võimete parandamine.
Psüühika edendamise osas vt. märksõnad (otsinguga meie vastustest): unehäired, ärevushäire. Sealt noppida enda jaoks oluline ja seda teha. Ei väsi kiitmast minu harjutust - võtab pingeid maha, annab sisemist tasakaalu, tugevdab psüühikat, annab enesekindlust, parandab aju (psüühikale vajalik) verevarustust jne. Seda teha.
Naha osas: õhu- ja veeprotseduurid, ülehõõrumised, saun ja kümblused jne. Korralik trenn (soojalt riides) ja sellega kaasnev mõnus higistamine. Pärast juua mineraalvett.
Alprazolaami-rea ravimid (Xanax, Alprazolams) olgu vaid "esmaabivahendid".
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ärevushäired

Kas ärevushäiretest on väimalik lõplikult vabaneda?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Retsept on Enneti ristkülik (Enneti, et teile paremini meelde jääks, et tegutsema hakkaksite) diagonaaliga ja “uued prillid”.
Ristkülik diagonaaliga annab mõttemudeli ja ka tegutsemisjuhise. Diagonaal ...

Loe edasi

ÄREVUSHÄIRED

TERE. KAS ÄREVUSHÄIRETEST JA PAANIKAHOOGUDEST ON VÕIMALIK ALATISEKS VABANEDA VÕI JÄÄB SEE ELUAEG KAASAS KÄIMA.TEEN IGA PÄEV LÕÕGASTUS JA HINGAMIS HARJUTUSI.TEGIN 6 KUUSE CIPRALEXI RAVI NÜÜD LÕPETASIN EI ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vaata varasemaid soovitusi-harjutusi - need viivad rõõmurajale. Harjutused ja hoiaku muutus. Minu harjutus.
Ärevushäired on kõrvaldatavad. Karastuse printsiip, harjutused, idemotoorne harjutamine, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: