haiglane armukadedus? 10.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lgp hr Ennet,

Olen püüdnud oma muret juba mitu päeva kirja panna, kuid mida aeg edasi, seda lapsikuma ta minu enda silmadele kirjapildis tundub.
Seda muljet trotsides avaldaksin siiski mõned mõtted.

Minu elukaaslane on mulle väga armas ja oluline inimene, tunnen teda sõbrana juba mitu aastat, teineteist leidsime siiski mõned kuud tagasi.
Viimase kuu jooksul on mul tunne, et lähen iga hetk hulluks....lisaks peaaegu haiglaslikule armukadedusele (ta ON väga atraktiivne ja piisava elukogemusega meesterahvas, kellel endisi sõbratare mitmeid) piinab mind ka meeletu hirm temast ilmajäämise eest (tunnen iga hetk, et ma ei ole piisavalt hea, et teda õnnelikuks teha...et igal hetkel võib tulla keegi, kes vaid korraks naeratab ja läinud ta ongi).

Kuigi ta kinnitab igal vabal ja sobival hetkel, et mina olen just see, keda ta eluaeg on oodanud, usun ma seda päevhaaval aina vähem.
Kui natuke rahunen ja järgi mõtlen, siis tegelikult tean, et see, mis ta räägib, ongi ilmselt tõsi, sest ta on tõepoolest pühendunud ja õrn ja kannatlik.
Mina aga kardan, et lükkan ta lõpuks oma kahtlemise ja tervustega endast eemale....kuna näen tonte seal, kus neid ei ole....ja kaua üks normaalne inimene niimoodi vastu peakski pidama?

Olen käinud terapeudi juures, individuaalteraapias, kahjuks tundub, et pidev hirmu-ja armukadedustunne aina süveneb.
Viimasel arstikülastusel arvas ka raviarst, et ehk tasuks tõesti toetavaks raviks hakata võtma antidepressante.
Kas on asi tõesti nii hull, et inimene omal jõul ei suuda oma (tegelikult põhjuseta) paanikahooge kontrollida?
Seda enam, et tegelikult pole ju neil hoogudel ka reaalset põhjust....vaid kuskil sügaval enda sees, kust neid kuidagi välja ei saa.
Kas tõesti pole muud võimalust kui vaid tabletid???

Kui hakkan võtma rohtusid ning elukaaslasele sellest rääkida ei soovi, kas ei ole ohtu, et rikun selle suhte sellega veelgi enam?
Seda enam, kui tablettidega peaks kaduma ka seksiisu....mis naine ma enam siis oma mehele olen - hüsteerik ja frigiid....

Tahan saada normaalseks inimeseks, kes ei tekita tühjast tüli ning ei paanitse asjade pärast....tahan olla õnnelik.
Ja omal jõul lihtsalt ei jaksa enam.
Oma suhtes ilma jääda ei taha, neid on olnud elu jooksul küll ning esimest korda elus olen leidnud mehe, keda soovin oma laste isaks ning enesele kaaslaseks ja sõbraks ja meheks.

Need kahtlused ja hirmus ajavad aga lihtsalt hulluks...


Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

-Ja omal jõul lihtsalt ei jaksa enam.
Järelikult vajate abi, psühhiaatri abi.
Vajate eneseusu "kergitamist" ning mõtete korrigeerimist. Veidi ka pihtimist, südamelt ärarääkimist.
Ärge muretsege homseid muresid, homseid fantaasiaid. Jätkub tänase päeva muredestki. Veelgi õigem on: täna olete mõlemad elus ja isegi koos - OLGE siis õnnelikud. Tundke rõõmu sellest, mis on ja ärge varjutage oma õnnepäikest sellega, mida võite kaotada. Ükskord me ju sureme, sellepärast ei itke me juba täna. Elage oleviku õnne. Seda on piisavalt.
Oleviku õnne soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Haiglane armukadedus

Olen hullumise äärel kuna haiglane armukadedus ei lase elada korralikku pereelu.
See tunne tapab mind seest ja sellega teen veel rohkem haiget oma lähedastele,olen kuulnud,et peale kõikide süüdistuste ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Armukadedus:
a) reaalne "tähtede seis" ongi selline, siis tabletid ei aita.
b) psüühiline häire, siin arstirohud aitavad.
Mida abikaasa soovitab, asjast arvab? Nii ka käituda!!!
Loe edasi

lärmitsemine

Tere
Ma olen ilmselt keskmisest eestlasest temperamentsem, sest vahete-vahel on mulle ette heidetud "karjumist". Seda juhtub rohkem siis, kui mõni tehing ei suju plaanipäraselt, stressiolukorras ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suhtlemine kaaskondsetega eeldab vastava kultuurikeskkonna tavadest kinnipidamist. Käitumine, hääl, suhtlemisviisid jms. on suuresti harjutatavad. Liigse pinge korral väljub käitumine kontrolli alt, siis ...

Loe edasi

stress

Kas seda saab normaalseks pidada,et stress ründab peamiselt öösel?õhtul jään kella 23 paiku enamvähem normaalselt magama , kuid öösel umbes kella 2-4 ärkan, täiesti pinges, ärevil ja väga häiritud mõne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui häirib, siis häirib. Järelikult on vaja midagi muuta! vt. minu varasemate soovituste hulgast otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt) nii unehäireid kui ka stressi, läbipõlemist.
Parimate ...

Loe edasi

kriimud


Mul on selline kummaline mure. Nimelt on mul haiglane vajadus oma asju hoida. Uurin pidevalt, et ega mingeid kriime või midagi peale pole tulnud. Võõraste kätte ei julge üldse oma asju anda.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui alko-pudeleid ei osta, siis nendele ka neid kriime ei teki. Kui alko-probleem lahendatud, siis saab ka teiste kriimudega konkreetsemalt tegeleda.
Ütlete, Nimelt on mul haiglane vajadus oma asju ...

Loe edasi

tere

küsimus on siuke: mida teha armastusega mis kasvab üle pea?(olen mees 24a)

see on umbes nii et sina ei juhi autot vaid auto juhib sind.

see on päris häiriv tunne ja sellega kaasneb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kasvage ise kaasa, et nina vee peale jääks. See armastuse energia juhtige koostegemistesse ja ühisplaanidesse. Tegu, tegu, ühistegu!
Armukadedus on alko-poiste alkoholiga liialdamise tulemus. Loobuge ...

Loe edasi

toitumishäired ja madal enesehinnang

Olen 24aastane noor naine. Kasvanud üles mitte nagu enamus tüdrukuid poistele ja pidudele mõeldes, vaid hoopis söögile...Teema on mu jaoks kõige olulisem kõigist muudest teemadest ja seda juba päris kaua ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alustage psühhiaatrist, saate nii dpressiooni kui ka söömishäirete kohta juhiseid, rohtu.
Siin varemkirjutatut (vt sõnaotsinguga - toitumishäired, liigsõõmine, anoreksia, buliimia - õige artikkel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: