mure 31.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!meil on mure oma sugulase pärast.nimelt käivad tal epilepsiahood ning alkoholi liigtarbimise tagajärjel on ta oma eluga täitsa sassi läinud.ei teagi,kas see on teie rida aga pöördun teie poole siiski.teda pole võimalik abistada kuidagi,sest ta ise ei soovi seda.oleme pidanud nõu ka linna sotsiaalametiga aga nemad laiutavad käsi,et ega pole võimalik ravile saata kui inimene ise ei taha.kõnealune sugulane aga ainult eksisteerib-kui nii öelda.oma eluga ta toime ei tule,närvid on läbi ja oma teguviisi ei kontrolli.andke nõu,mida sellisega teha,sest oleme ka ise mures-helistatakse juba meile koju ja sõimatakse et miks me midagi ette ei võta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Krambihaige ei tohi tilkagi alkoholi võtta, olgu täieline karsklane. Alkoholi liigtarbimine võib ka krambihaiguse tekitada - alkohoolse epilepsia. Ka siis ei tohi alkoholi tarbida. Sotsiaaltöötaja ja peretohtriga koos tuleb edasise elukorralduse plaan paika panna. Kui Ta niivõrd kriitikavaene on, siis annab võib-olla "vaegurluse mõõdu" välja ning puude (invaliidsuse) vormistada ja vajadusel saaks ka kohtu kaudu eestkoste määrata. Siis juba Tema sõnal olulist kaalu ei ole ja saab otsustada Tema ja kaaskondsete huvidest lähtudes.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: