valgusteraapia 04.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kuulnud, et stressi ja depressiooni vastu aitab valgusravi.
Kas on teada, kust saaks sellist valgusteraapia lampi endale soetada ja mis hinnaga ta võiks olla?
Kas neid on ka erinevaid? Kui on, siis millised on paremad?
Sanatooriumidesse ja SPA desse ei ole võimalik minna,nii aja kui ka koduse olukorra tõttu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kardinad valla (loomulik valgus), kunstlik valgus olgu kirjatöö puhul nii kohalik (laualamp) kui ka üldvalgustus (laelamp). Piisavalt väljas-õues käia ja sealt saab hajutatud päikesevalgust piisavalt. Solaariumid jne on teatud piirini soovitatavad, aga paljud lähevad sellega liiale.
Lapmbi soetamise asemel tehke toimetusi õues, värskes õhus.
Kõige parem valgus on - rõõmuvalgus südames e nautige seda, mida Teil juba on! Psühhoregulatsioon on hea abiline, sõber.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet