näriv tunne 04.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Olen 35 aastane naisterahvas.Viimasel paaril kuul on mul sagenenud nagu mingid ärevuse või paanikataolised tunded.Ilma mingi põhjuseta tekib sisse selline rahutus, nagu külm hakkab, ei leia asu ja tahaks nagu nutta, ei suuda millelegi keskenduda.Mõne tunni jooksul suurem ärevus möödub, kui mitte midagi mitte teha tunne jääb pikemaks.Olen ka varematel aegadel harva sellist tunnet tundnud, kuid viimased paar kuud üsna sageli.Viimased aastad on olnud nii häid kui halbu aegu.Pereelu on olnud mehe alkoholi lembuse tõttu periooditi väga närviline ja töö juures on ka omajagu pingeid.Mida ma peaksin ette võtma, mis mul viga on?Tänan teid ette vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käiks ikkagi psühhiaatri jutul ja saaks teada, et kas seda ärevushäiret-paanikat siis on või kuidas?
Varem esitatud tervisliku eluviisi "nippe"soovitan kindlasti praktiseerida. Igast terviseterast on kasu kasvamas.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet