mida teha vanainimesega 21.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Räägin vist lihtsalt selleks et ära rääkida.Minu 85 aastane ema ei ole enam täie mõistuse juures.Tal on ka diagnoositud sügav puue.Väga rahutu nii öösel kui päeval, ei oska kasutada wc d jutt segane jne.Aga kõige hullem on tigedus.Ta ei ole enam enda hügieeni eest hoolitseja , samas pole voodihaige.Ta ei olegi võimeline midagi tegema.Vaim ei võta ei lugemist, televiisorivaatamist ega teistega suhtlemist.Aga kui teda suunata, seletada pesemisvajadust jne, saab tigedaks ja põhitoonid on ikka sel teemal kuidas ta meid orjanud on.Ometi elab ta minu pool alles paar kuud ja see on meie endi ehitatud maja.Tema majas elab alkoholilembene poeg oma lõhkise abieluga.Ma ei saa isegi oma kodu enam korras hoida,sest see teeb teda tigedaks.Aga mul on ka pere.Mis teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dementsuse vastu erilisi rohte ei ole, aga kurjuse ja paranoia suhtes annab rohtudega küll olukorda leevendada. Psühhiaater aitab.
Vanurite probleem: kui rahakott võimaldab, siis hooldekodu võib kõnealla tulla.
Aga 5-6 tuhat kuus, selline on taks. Pension ju seda ei kata!!!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Prühiaatria

Mida teha vanainimesega, kes arvab, et teised soovivad talle halba. sugulased on ta kõik politseisse andnud, sest need vahetavad tal kodus asju. Võtavad tema omad ära ja toovad võõrad asemele, mis ei ole ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eaka inimese elu võib kulgeda ilma tervisehäireteta, aga paraku on nii, et vanuse edenedes edeneb ka tervisehäirete register. Seda ka psüühika valdkonnas.
Kiusu ja halb-soovlikkust on eraelus piisavalt. ...

Loe edasi

Dementsus

Tere!

Vajaksime nõuandeid, missugused võimalused on toimetulekuks eaka emaga, kellel on ilmselgelt psüühikaga tõsised probleemid. Tunneme end üsna abitult.
Ta on tegelikult läbi elu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Teie ema probleem näib olevat - orgaaniline luululine häire ja selle vastu on väga head rohud olemas. Psühhiaater aitab.

Dementsus on midagi muud ja seal ravi palju-palju keerulisem.
Loe edasi

mida teha..

mida teha kui mul on ravimisõltuvus..ma ei suuda võtta rohte normaalses koguses, sest need ei aita...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöö psühhiaatriga. Peale rohtude ju ka miljon muud mõjutusvahendit.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

alkoholism

Tere,
Mida teha 78-aastase vanainimesega, kellel on alkoholism? Alkoholism kujunes tal välja 30-ndates eluaastates. 60-ndate keskel oli ta ravil Jäme-Jalas ja suutis pidada karskust umbes 8 aastat. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Osa Eestirahvast hävitab end aeglase suitsiidiga: alkoholismi, narkomaania, liigsöömise, kurjuse, liikumisvaegusega. Sajandeid on alkoholi kasutatud Maarahva orjastamiseks, seega karskus ja karskusliikumine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: