aju veresoonte spasm 14.09.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on võimalik kuidagi uurida aju verevarustust, nii et see annaks verevarustusest erinevatel aegadel võrdleva ülevaate. Tundub, et stress ja psühhiline pinge tekitavad mul aju verevarustuse järsu halvenemise, mis taastub alles päevade või kuudega. Kas sellist hüpoteesi on võimalik kontrollida ja kus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Stressi ja psüühilise pinge asjus saate konsulteerida (vajadusel ravida) psühhiaatri juures. Nende puhul suuri verevarustushäireid ei esine ning seda ka ei uurita.Kui kaasnevad ka mingid neuroloogilised kaebused-häired, siis vajadusel uuritakse.Konsulteerige oma raviarstiga ning vajadusel seda uuritakse. Aju verevarustust uuritakse neuroloogiaosakonnas, Tallinna Diagnostikakeskuses.

Usaldage oma tohtrit, tema diagnostika-uuringuplaane ning ravi soovitusi.

Tema näeb Teie nooruslikkust, elukäiku, töövõimet, kaasuvaid probleeme-haigusi jne. E-posti konsultatsioon ei võimalda rohkemat.

Rahulikku meelt! Jüri O.-M. Ennet