mure 12.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 20ndates naine. Varem kartsin nt tänavail inimestele silma vaadata, isegi poodi minna. Muutusin närviliseks ja kartsin meeletult. ühesõnaga kartsin rahvamasse. Suure vaevaga läksin välja, pilk maas. Nüüd julgen tunnistada, et see probleem on möödas. Liigun tänavail ja vaatan julgelt inimestele silma, lausa naudin seda, sest suutsin ise oma mõttejõu toel selle probleemi kustutada. Aga ühest murest ei suuda ma siiani vabaneda, nimelt kohates juhuslikult nt tuttavat inimest (kusjuures ainult meesterahvaid), muutun kohe närviliseks, süda hakkab kloppima ja see paistab nii tobedalt välja, täielik paanika tekib, ei julge otsagi eriti vaadata. Probleem tundub ise halenaljakas, aga minuga see just niimoodi on. Ja ma ei tea isegi miks. Ma usun, et suudaksin sellest vabaneda, aga pean lihtsalt oma mõtteid muutma ja suunama. Mida ma mõtlema pean, et natukenegi parandada oma ebanormaalset hoiakut,sest ma usun, et kõik need käitumishäired on eelkõige lahendatavad ikkagi oma mõtete suunamise ja muutmisega kui tablettide neelamisega. Ma ei tea, mis paneb mind niimoodi käituma. Samas võõraste naiste ja meestega pole mingit probleemi suhelda, olen vabamast vabam ja üldse suhtlemine ei valmista mulle probleemi. Muidu olen ju julge ja vaba ja rahulik inimene, meeldib rääkida kõigiga, aga ma ei tea, miks ma automaatselt muutun närviliseks kohates tuttavat meesterahvast. See probleem valmistab mulle endalegi piinlikkust ja ma pole julgenud kellelegi sellest rääkida, isegi endale ei tunnistanud alguses, aga lõpuks otsustasin teile kirjutada, sest tundub, et ei suuda enam ise. Mida küll teha?
Aitäh.
Kristi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kujutlusteraapia aitab. Kodus olles kujutlege, et see vöi teine tuttav on ka Teil kylas. Vestelge köva häälega, tehke, nagu päris.
Kujutlused käivad möttetegevus eel. Saate need korda, siis korrastub ka mötlemine, korrastub reaalne suhtlemine.
Elu on ju kaunis näitemäng ja seda on vaja harjutada.
Mati Unt, Komissarov, Nyganen, Normet, Saar, ...Kuningas jne. jt. ei lase ju koolitatud ja kogemustega näitlejaid ka kohe rahva ette - enne ikka harjutused, proovid, tekstilugemised, kodutöö. Sobib elukutselistel näitlejatel harjutada, siis sobib ka Teil!
Ainult etturpoliitikud lastakse kohe areenile ja need "vigurid" ongi kahimiseks, söödaks, peibutuseks. Päris-dirigendid harjutavad-töötavad palehigis.
Vahetevahel on veidi ka tohtrirohtu vaja e. hoidke psyhhiaatriga kontakti.
Näitemängulusti,
Jyri O.-M. Ennet ,

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: