"mulli sees olemine" 02.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugesin siit ühte eelnevat kirja ja tekkis tuttav tunne. Kirjutati nn mulli sees olemisest. Minul on olnud selliseid perioode. See kestab mõnda aega (u paar nädalat) ja siis läheb mööda, õnneks. Nii on olnud päris mitu korda. See tunne on hirmutav, sest ma ei saa aru, mis toimub. On tunne nagu ei jõuaks info maailmast minuni, aga samas saan aru, mis mu ümber toimub. Ümbritseva tajumine on kuidagi ähmane, selline tunne nagu hakkaksin kuhugi ära kaduma-ei kuule, ei näe, ei tunne näiteks, kas kraanist tulev vesi on parajalt soe või on külm... Ükski asi ei tundu olevat kindel ja selge.
Tahaksin väga teada, mis see on, kas lihtsalt depressiooniga kaasnevad tunded või mingi vaimuhaiguse algus? Ei julge sellest kellelegi rääkida,sest arvan, et hakkan hulluks minema.
Ette tänades, K.L. (24a.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selliseid seisundeid on lühiaegselt olnud kõigil. Kui need kestvamad, häirivad, siis vaja leida põhjus(ed). Nendeks võivad olla varjatud depressioon, üleväsimus, naiste "kuukulguri" tsükliga seonduvad probleemid jpm.
Alustada tuleks perearstist. Arsti karta vaja ei ole.
Koheselt reguleeriksin puhkerezhiimi, suurendaksin tervislike-sportlike elukommete osakaalu.
Kõhklused, kahtlused, teadmatus väsitab. Veelkokordselt kordan - kohe tohtri juurde ja saate asjaoludele selgust.
Need häired on kõrvaldatavad! Saate abi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Tajumishäired..või

Tere.
Ma küll ei oska enda olukorda kuigi hästi kirjeldada, kuid ma siiski teen proovi, kuna see olek on kestnud juba liiga kaua. Alustuseks mainiksin, et olen 16 aastat vana. Nimelt peale ühksanda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Seletused on selged. See nn mulli sees olemine, uduloor ja meeleolu teisenemine jt. kaebused on sellised, et nende alusel saab juhiseid anda ning ravimit pakkuda psühhiaater.
Järeldus - psühhiaatri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: