mure 01.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mida arvata seisukohast, et kui ei ole tytart, siis tekib mehel huvi alaealiste tytarlaste vastu. Kas võimetus oma vigu tunnistada võib viia psyyhiliste häireteni? Kas ja kuidas on yldse võimalik teist inimest aidata kui ta arvab, et ta võib ka psyhholoogidele psyhholoog olla! Olen lahutatud naine, kelle poeg on sellise isa juures, ta on juba kalduvusega arvutisõltuvusse, rahaga kinnimakstud ja kellele on selgeks tehtud, et ema on haige inimene.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Et kui ei ole tytart, siis tekib mehel huvi alaealiste tytarlaste vastu? Nii see normaalsetel inimestel ei ole. Probleemiks on ikkagi praeguste lähisuhete olemus või siis olematus.
2. Kas võimetus oma vigu tunnistada võib viia psyyhiliste häireteni? Vaimuhaigetele on suuresti omane haiguskriitika puudumine, s.o. nad ei saa oma haigusest aru, ei tunnista selle olemasolu endal. Vigade tunnistamine ja enda parandamine on aga rohkem isiksuseomadustega seotud, kasvatuse tulemus, väärtushinnangute vili. Seega - vaimuhäiretega seda hetkel ei seoks.
3. Kas ja kuidas on yldse võimalik teist inimest aidata kui ta arvab, et ta võib ka psyhholoogidele psyhholoog olla? Aidata saab ainult nende kanalite kaudu, mis antud (abi vajajale) isikule olulised, väärtuslikud on. Nende leidmine teinekord küllaltki raske. Eesmärgiks ei ole ju psühholoog, võibolla saab kohe ja ise põhjuste või siis tagajärgede aktualiseerimise kaudu olukorda, käitumusit, suhtumist mõjutada.
4. Olen lahutatud naine, kelle poeg on sellise isa juures, ta on juba kalduvusega arvutisõltuvusse, rahaga kinnimakstud ja kellele on selgeks tehtud, et ema on haige inimene.
Lahutuse probleemi me e-tuvi kaudu lahendada ei saa. Poja arvutisõltuvus vajab Temaga vestlemist, suunamist, ravimist. Isa ja Poja rahalisi suhteid Teie ka hetkel muuta ei saa. Tore, et tal raha anda on (paljudel ei ole söögirahagi). Meenutage endale möödunud aegade kaunishetki, tundke röömu, et Poeg söödetud-joodetud ja ja hetkel ärge tähtsustage seda, mida Teie kohta (võibolla) mõeldakse. Aeg paneb kõik asjad õigetesse registritesse. Elage veidi eemaletõmbunult OMA ELU ja püüdke võimalikult vähe nende toimingutesse sekkuda. Kui saabub vajadus ja aeg, küll nad siis abi ja nõuandeid küsivad.
Hingerahu soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: