Tasakaaluhäired 24.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen 33 aastane naisterahvas ja mul iga sügise korduvad tasakaaluhäired ja nii juba 5 aastat järjest. Olen käinud närviarsti juures ja olen tarvitanud cipramili. Õues liikudes ei suuda üksi üle lageda välja minna, tekib kukkumishirm, igal võimalikul juhul liigun koos kellegiga ja otsin kõrvalteid. See kõik segab mu elu, millest see küll on ja kas jääbki eluaeg korduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajalik veidi antidepressanti võtta ja siis teha ka nn lenduriharjutusi e tasakaalu-aparaati treenida: sirutused-painutused, pea kerged ringid ühes ja teises suunas, kiikumine jne.
Tehke sporti, kerged Yoga harjutused - võimalusi palju.
Mõttetreenig (kujutlus), et tasakaal korras, samm kindel.
Kõik on õpitav, edendatav. Kõik.
Head harjutamist.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet