Kuidas kaitsta ennast skisofreeniahaige eest? 21.08.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kõrval elava naabri agresiivsus on pöördunud minu ja laste vastu.Ei julge kuhugi pöörduda ega ennast kaitsta,sest ta ähvardab pidevalt kõige hullemate

väljamõeldavate ähvardustega.Psühhiaater käis tema juures kodus ja kirjutas

ravimeid,kuid ta ei võta neid.Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Agressiivne ja ohtlik(lastele ja teistele) vaimuhaige vajab ravi.Juhul kui ta haiglaväliselt ka ravimeid ei võta,siis kohaldatakse vajadusel tahtevastast hospitaliseerimist.Põõrduge psühhiaatriaasutuse juhtkonna poole kirjaliku avaldusega (milles konkreetsed ohud,ähvardused ära märgitud). Agressiivsusilmingute puhul võite abi kutsuda ka politseist,et nemad haige haigemajja toimetavad.Kui ka teisi naabreid tülitatakse-ähvardatakse,siis tegutsege üheskoos-ühisavaldusega.

Tegutsege!

Parimate soovidega ning hingerahu ja naabrirahu soovides

Jüri O.-M. Ennet