mure 31.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on suur mure oma sõbra pärast. Tal on väga suured pinged töö juures. tegelikult on ta ka alkohoolik. Võib juua kuus päeva järjest. Oli paar aastat ilma alkoholita. Aga uus suur pinge töö juures vallandas uuesti kõik selle. Tal on äkkvihahood täiesti pisiasjade peale, mälu on halvenenud, ei maga. Kuidas küll olukorrast välja tulla. Ta ei taha juua ja on nõus antidepressante võtma. Kas on lootust, et ta saab kunagi korda. On muidu väga tore ja andekas inimene, Pingetaluvus on aga nii väike. Ja kui seda ravida, siis kui kaua see kestma peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravi kestvus sõltub praegusest tervislikust seisundist, tema alkoholismist vabanemise soovi tõsidusest. Ravi käigus juba äkkviha taandub, mälu taastumine võtab veidi rohkem aega. Sportlik-tervislik eluviis tuleb suuresti kasuks, on isegi vajalik. Kohe tohtri juurde, Jaanipäev ja ka kõik ülejäänud päevad ABSOLUUTSELT kainelt - ainult nii saab sellest alkomerest ilma "laevaõnnetuseta" üle purjetada.
Alkoholism on ravitav.
Püsivust soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: