Vastuvõtt 25.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Küsiksin, kuidas Teie vastuvõtule pääseda, kas on Teil ka peale Paldiski mnt. olemas erakabinet, kus vaimse tervise huvilisi nõustada, et Teie väärtuslikke nõuandeid kuulda?
Veel küsiksin Xanaxi kohta, olen lugenud, et ta on nö. kiirabiravim ning tema tarvitamisel on märkimisväärne sõltuvuseoht, kuid kas on temal ka raviefekt pikemas perspektiivis või siiski ainult hetke probleemi lahendaja roll? (Et tarvitada ainult tõelise vajaduse korral?)
Ette tänades
Karin

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ka nn kiirabiravim on nii lühema kui ka pikema perspektiiviga. Kui me ainult rohtu (Xanax) võtame ning muid tegureid endas, enda ümber ning suhtumises-hoiakus ei muuda, siis suuresti jäämegi "kuumale triikrauale vett peale pritsima". Vaja ju triikraud eseme pealt kõrvale tõsta ning lülitist juhe välja tõmmata!
Üheselt arstirohu kohta öelda ei saa, ikkagi vaja teada ju ka MILLES täpselt küsimus, mida ravime, mida muuta soovime?
Eravastuvõtt.
Kesklinnas (Tallinnas) Rävala pst. on kab. ja võtan seal vastu. Eelnevalt aja kokkulepe tel. 56 463 830.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet