Rohtudest 21.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 28 aastane naisterahvas ning
sooviksin teada,kas Fluanxoli ja Peratsini võib koos tarvitada? Nimelt psühhiaater kirjutas Peratsini kuna iiveldab ja neuroloog Fluanxoli migreeni ja üleüldise ärevuse pärast. Fluanxoli muidugi hommikul 1mg ja Peratsini õhtul pool tabletti kas tohib?
Teid ette tänades,K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõlemad on head rohud ja aitavad hästi. Nii nagu Teie neid võtate on õige.
Neid võib selliselt võtta.
Kasutage ka muid hingekosutuse vahendeid: Teile meelepärane raamat, mõnus muusika, laulmine või ümin jne.
Kõike siin maailmas saab kasutada positiivse, tervist tugevdava "seemnena": linnulaulu kuulamist, puude-põõsaste õitsemise jälgimist, rahustava tuulepuhangu tunnetamist, vihmasadu, ... nii rahulik kui ka liikuv-muutuv ümbrus on selleks. Kõigest sellest "noppige" Teile hingelähedane, sobilik.
Hingesügavuste Linnutee on väga tore! Idamaade targad otsivad sealt hingerahu, rõõmu, Jumalat. Jalutage seal, unistage.
Ka Taevase Linnutee radadel jalutage. Õhtumaa targad otsivad sealt Absoluuti. Loomulikult otsitakse koguaeg Iseennast! Ja kõik see on muidugi maise eluraja pühitsemiseks. Elu ju püha, kaunis. Õilis ka raskustes.
Parimat Teile soovides,
Jüri O.-M. Ennet