Suur kogus AD? 29.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mulle määrati OKH diagoosiga algul 3 (25 mg) tabletti anaframiili ja veidi hijem 2 tbl.lisaks so. 5 tbl.(25 mg) anaframiili päevas (kahel korral võtan).Sundmõtted küll kadusid,aga hommikuti tuju veitsa morn, mis küll peale hommikust rohu võttu ca kahe-kolme tunni pärast kaob.Ravi algusest on 3 nädalat.
Mure kas 5 tbl. ei ole hiigelkogus?

Ette tänades
Villy

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Anafranil e Klomipramiin on 10mg, 25mg ja ka 75mg tabletid. Ravi algab väiksematest annustest ja siis sujuvalt annust tõstetakse. Taluvuse korral 4-6 tabl 25mg-st rohtu ei ole küsimus. (100- 150 mg päevas). Kasutatakse vahel ka veidi suuremaid annuseid (kui inimesele sobib, talub). Seisundi paranedes minnakse üle säilitusannusele 2-3-või 4 tabl päevas (25mg-sed tabl.).
Kahtluste korral konsulteerige oma raviarstiga.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet