Vabastus õppetööst 26.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Õpilane on psühhiatri poolt vabastatud õppetööst õppeaasta lõpuni. Kool väidab, et kellelgi pole õigust last vabastada õppetööst, sest meil kehtib koolikohustus. Lapsele määrati kooli poolt koduõpe s.t. ta peab kodus iseseisvalt materjali omandama ja õpetaja juures arvestuslikke töid tegemas käima ning vajadusel konsultasioonides. Kas selline käitumine kooli poolt on lapse suhtes õiglane?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õpitööst vabastamisi on mitmeid: on nii koduõppega kui ka täielikku e akadeemilist puhkust võimaldavat vabastust. Vabastuse andnud psühhiaater annab Teile konkreetsemat selgitust ja ka soovitusi tervise kosumiseks.
Kool soovib Teie lapsele parimat ja võibolla on see vägagi hea lahend.
Olge tänulik kooli abivalmidusele, aga täpsustage asjaolud psühhiaatriga.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mida teha,kui 14 aastane depressioonis tütar on koolis tagakiusatav.

Tere.olen väga mures oma tütre pärast.Tema depressiooni avastasime sügisel,kui ta lõikus oma käsivarsi ja jalgu.Viibis seetõttu ka psühiaatria haiglas.Praegu on suurim mure see,et ta ei taha koolis käia,kuna ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Klassijuhata-õpetaja saab anda koolipoolsed "eeskirjad": eriprogramm, eri koolis käimise graafik, koduõpe, akadeemiline paus ja millist tõendit (lastepsühhiaatri) see vajab.
2) Minna kiirelt ...

Loe edasi

Aspergeri sündroom

Ma kahtlustan oma 20aastasel tütrel Aspergeri sündroomi. Ta kõne on normaalne ja liigutused ei ole kohmakad, kuid ta suhtleb väga vähe oma eakaaslastega ega käi sõpradega väljas. Samuti keskendub ta trenni ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aspergeri probleem oleks ikka noorpõlves esile kerkinud. Autistlikud jooned võivad iseloomuomadused olla, need võivad ka suhtlemisoskuse ja suhtlemisjulguse vähese treenituse tulemused olla.
Psühhiaatri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: