peaparanduseks 100 grammi ? 06.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Minu abikaasa tarvitab viimasel ajal väga palju alkoholi ning joomingutsüklid ulatuvad kuni kahe nädalani.Tal on olnud ka kolm korda alkoholi epilepsiahood.See on kohutav.Minu õnneks on ta hea südamega ja rahulik isegi joobes olles.Joomist aga ta nii kergelt lõpetada ei suuda.Ma näen alati sellega palju vaeva.Kui kohustused juba ülepeakaela kuhjuvad , siis hakkab vaikselt tagasi tõmbuma.
Hommikuti pohmelusega on tal kehva olla.Siis palub veidi viina ja samas väidab , et kui ta seda ei saa võib ta süda seisma jääda.Väidab , et inimesed on ennemgi pohmeluse kätte ära surnud ja et 100 grammi paneks vere käima.
Ma ei tea mida mõtelda või ütelda.Kas on õige n.ö.veidi peale võtta ,kui tõesti on väga kehva või tuleks kannatada ja lihtsalt välja põdeda see pohmakas.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kui on pikk joomahoog olnud,siis on tõesti vöörutusseisund ränk
ja ka igasugused tüsistused võivad tekkida.Kui asi piirdub vaid väikese parandamisega,siis võib see ka üsna otstarbekas olla.Häda on selle,
et tavaliselt väike parandamine läheb üle uueks joomiseks ja järgmise
päeva pohmakas on veelgi raskem.Mõõdukas pohmell tuleks ikkagi ilma
alkoholita üle elada ja muid abivahendeid kasutada(rohkelt vedelikku,
vitamiine,süüa, higistada saunas jne).Üldiselt mida pikemaks joomine
venib,,seda raskem ja ohtlikum on pohmell (võõrutusseisund).Palju
oleneb muidugi ka inimese üldisest tervislikust seisundist.
Lugupidamisega
J.Mumma