zoloft? 01.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtsin täna 1. korda sellise nimega antidepressanti ja olmine muutus nii jubedaks ,et kardan homme teist võtta.Värinad sees ,ärevus , iiveldab nii ,et ei saanud tööl olla.Kas need kõrvalnähud peaks ruttu kaduma või võivad kesta nii mitu päeva??Enne seda võtsin coaxili 6 kuud ja varem veel seroxati ja cipramili.Esimesed rohud ei teinud olemist paremaks ,aga coacili ajal oli isegi parem.Minu probleem on ärevus.Coacili ajal polnud isegi xanaxit kõrvale vaja .Nüüd kuu tagasi hakkas jälle ärevus piinama ja vahel paanikahäired,sellepärast kirjutas arst nüüd uue ravimi.Ei teagi kohe ,kas oodata ,et kõrvalnähud kaovad ja ükskord see rohi kah asja paremaks teeb.Vahel mõtlen,et kui nagunii enam ükski rohi ei aita ,siis ei võtakski enam midagi,ei tea , kas siis üldse oleks hullem olla või sama.Täna võtsin xanaxXR õhtul,arst kirjutas nüüd õhtuks seda kõrvale .Homme igatahes ei tea ,mis teha ,sest selliste kõrvalnähudega on võimatu tööl olla.Täna ,kui aitate !!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuldreegel: rohu kõrvaltoimed (juhul, kui neid on) peavad olema taluvuse piires, nad ei tohi elu kvaliteeti allapoole viia, töid-tegemisi takistada.
Pidage julgemalt, avameelsemalt nõu ravitohtriga.
Nn. talutavad kõrvalnähud (kui nad üldse tekivadki), kaovad 2-3 päeva kuni nädala jooksul.
Teile parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet