Närvid vist 31.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on kõrgvererõhu tõbi, nüüd on rohtude komplektiga enam vähem normaalseks saadud. Peale selle avastati eesnäärme sagara suurenemine ja uroloog määras ravi tablettidena. Minule on juurde tulnud veel üks haigus, nimelt hooti hakkab mul rinnaku taga kusagil roidekaare all õõnes tunne ja hakkab paha. Perearst ütles et see on närvidest ja kohalik psühhiaater kirjutas cipraleksi 10mg. üks tbl. hommikul ja kui hoog peale tuleb siis võtta xanaksit pool tabletti. Nii olen juba teinud kuu, natuke oleks parem, sest hoogusid on vähem. On see ikka närvidest, või tuleks närviarsti poole pöörduda? Lahkusin pool aastat tagasi Tartu Vanglast töölt sest süda läks rütmist välja. Mida soovitate teha?Perearst ütles et need kolm haigust ei ole omavahel seotud.
Austusega
TOIVO

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Täiesti võimalik ,et närvidest.Närvid võivad tõesti väga erinevaid
kehalisi vaevusi põhjustada.Kui perearst südame poolt patoloogiat ei leidnud
ja Teile määratud närvisüsteemi ravimid leevendavad vaevusi,siis
jätkake julgelt määratud ravikuuri.Cipralex sobib hästi ja teda tuleb
võtta regulaarselt mitme kuu vältel.Xanaxit soovitan võtta vaid
tõesti vajadusel (kui on tõesti väga halb).Kohe pauguga need häired
ei kao,kuid jäävad tasapisi harvemaks ja nõrgemaks.
Vajadusel võib ka muidugi psühhiaatri poole pöörduda.Selleks
saatekirja ei ole vaja perearstilt.
Head paranemist!
J.Mumma