pea värisemine 19.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Tänan vastuse eest. Tahtin veel natuke täpsustada: mida Te peate silmas "nõrkade närvide" tugevdamise/karastamise all või mida soovitaksite? Teen iga nädal trenni (keskmiselt 2 korda), vahest kasutan käsimüügist saadavaid palderjani tablette koos magneesiumiga, nüüd ostsin ka B vitamiini (kompleks), aeg-ajal käin massaazis. Mida veel?

3 aastat tagasi elasin üle väikese närvivaputuse (alles nüüd saan sellest aru). Ei ravinud. Perearst kirjutas Xanaxit, mida võtsin sellel pingelisel ajal (u 1 kuu) 1 tabl päevas. Kas selline asi võib korduda? Kuidas ära hoida? Tunnen ennast praegu ka liiga ärrituvana, erilist põhjust nagu pole, lihtsalt igapäeva mured.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tugev/nõrk on suhteline. Tähtis on Teie enesetunne, et Teie end hästi tunnete. Sellepärast ongi vaja enda suhteliselt nõrgemaid piirkondi (ka närvvisüsteemi) edendada, tugevdada. Kaugjuhtimisega (kirja teel) saab soovitada eelkõige neid harjutusi, millised Teile endale "suupärased ja meeldivad". Palderjan sobib aegajalt ka. Xanaxi osas olla tagasihoidlikum, ainul olulisel vajadusel.
Kõik siin maailmas võib korduda, aga olusid ning ennast ning hoiakuid muutes halvad asjad ei kordu enam sellise tõenäosusega, nagu varem. Ainukordumatu on sünd ja surm.
Mõnusat enesetugevdamist!
Ärge suhtlemist unustage.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet