depressioon ja Remeron 03.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud korduv depressioon, ja seda juba üle 15 aasta, alates teismeeast. Esimene ravim, mis tõstis tunduvalt mu enesetunnet, oli Remeron. Muutsin sealjuures ka oma elutingimusi suurel määral.Olen seda ravimit nüüd võtnud juba üle 4 kuu(1 tbl 25 mg), kuid viimase kahe kuu jooksul on tervis läinud tunduvalt halvemaks. Õhtul võttes seda ravimit jään magama alle kahe tunni pärast, 1,5-2 tunnise magamise järel tavaliselt ärkan - olen siis üleval 1-1,5 tundi. Hommikul pean varakult tööle minema, olles siis väga väsinud. Päeva jooksul ei taastugi. Päeval ka ei maga, kuigi on selleks võimalus. Olen võtnud juurde ka rahusteid ja uinuteid - magades siis isegi 10-11 tundi, kuid enesetunne on siis sama sant. Mida teha? Erinevate arstide väitel pean seda ravimit võtma 6 kuud kuni aasta. Kuid olukord läheb järjest halvemaks (ka rohu väiksem kogus ei tee olukorda paremaks).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Juttu nii depressioonist, unehäiretest, halvast enesetundest, vähesest töövõimest. Kõik need valdkonnad on mõjutatavad ka ilma arstirohuta ja neid võimalusi TULEB KASUTADA!
Kui rohi toimet ei avalda, siis muudetakse annust või siis rohtu (või rohtude kombinatsiooni). Aidata, juhendada saab siin Psühhiaater. Rohtu ei pea võtma kuus kuud kuni üks aasta! Rohtu peab võtma seni, kuni selleks on vajadus ( ja seda saame öelda retrospektiivselt - pärast tarkusega). Pidage rohkem nõu oma psühhiaatriga.
Mina teen õhtul oma Terviselehe harjutust - see on IMELINE!
Mida ise endale soovitaksite? Tore, seda tehkegi!!!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet