ettekujutus 24.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere mul on tihti poomise tunne, kõik arstid on öelnud et mul on kõri terve ja ma ei lämbu ära kuid tunne on ikka ja ma hakkan siis nutma ja ma lähen väga närvi. mida teha ma ei saa olla enam ühtegi päeva ilma selle tundeta.mida teha, kas ma kujutan seda ette nagu kurguarstid arvavad??
ettetänades aksel

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tõesti see häire võib olla tingitud puhtalt närvidest.Närvid võivad
põhjustada väga erinevaid kehalisi vaevusi.Neurootiliste häiretega
kaasneb päris tihti ka tükitunne kõris või pigistust meenutab taju.
Peaksite ikka psühhiaatri konsultatsioonil ära käima ja arvan,et saate
ka abi.See tunne on vaevav ,kuid mitte ohtlik tervisele ja elule.
Lugupidamisega
J.Mumma

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Vaimne tasakaal

Lp. dr.Ennet!
Möödunud aasta lõppes mitmete matustega. Enesetapu läbi lahkusid viiekümnendates aastates mees ja naine. Vaadates tagasi nende tegemistele, jääb silma asjaolu, et umbes aasta enne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suitsiidi võivad teha vaimu-häirega inimesed, seda võivad teha ka ilma selleta inimesed (kui sellele eelnev depressioon ja meeleheide välja arvata, s.o. - hingehäire neil kõigil). Seda võivad teha inimesed ...

Loe edasi

armukadedus

Tere!
Selline mure, et mul on täitsa haiglaslik armukadedus, mida ma kunagi välja ei näita ja seetõttu on sees selline jube näriv tunne. Olen oma eelmises suhtes väga , väga haiget saanud. Ennem ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mari,
psühhiaater annab pingeid vähendavaid ja rahustavaid rohukesi, psühhoteraapilisi soovitusi.
Soovige ja tehke rohkem head, siis kadeduseuss (-madu) ei vaeva. Lähisuhe on eelkõige andmine. ...

Loe edasi

Paanikahood

Tere,
Olen juba korra Teile kirjutanud. Nüüd on mul uus vana mure. Nimelt söön veebruarist cipralexi ja xanaxit, xanaxi annus on päevas pool tabletti, cipralex terve. Elasin kuu aega tagasi üle kalli ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Selline "tagasilöök" täiesti mõistetav ja psühholoogiliselt isegi "loomulik".
Võtke Cipralexi edasi, Xanaxi annust (vastavalt vajadusele) aga tõstke. Samuti suurendage kehalise aktiivsuse (kehaline ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: