kas ülipeen haistmine või haigus? 19.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Meil on 70-aastase naisterahvaga viimasel ajal sellised probleemid, et ei
oska enam arvata, milles asi. Nimelt väidab ta, et tema korteris on võimatu
elada, kuna pidevalt tuleb tema elamisse suitsuhaisu ja kanalisatsioonihaisu.
Ta on remonte lasknud teha, wc poti ringi vahetanud, seinakontakte ja pragusid
kinni kleepinud jne. Kusjuures on ta sellest nii häiritud, et muust enam ei mõtle ega
räägigi, süüdistab pidevalt oma lapsi, et need teda ses suhtes ei aita, käib elamuvalitsuses
kaebamas ja töömehi koju kutsumas.
Aga keegi lihtsalt ei oska teda aidata ja ei tunne seejuures mingit haisu tema pool.
Kas on võimalik, et tegemist on mingi haigusega? Ise on ta selline konfliktne
natuur, laskub tihti emotsionaalselt liialdustesse, on saanud raviks antidepressante.
Niisiis, kas tal on tõesti ülipeen haistmine või põhjus mingis tervisehäires?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

(Euro)remondid ja san-tehnilised tööd siin ei aita.
Aitab psühhiaater ja neuroleptikum ehk rohi, milline need meelepettelised elamused kõrvaldab. Jutt ei aita, selgitused "ei jõua kohale", puudub haiguskriitika.
Teda ootab psühhiaater, s.o. Madame vajab arstirohtu.
Tegemist on tervisehäirega, meelepettega ja sellest tuleneva ebaadekvaatse mõttega.
Rohi aitab!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet