Iiveldus 29.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Probleem seisneb selles,et juba kuu aega on mul iga päev süda paha, iiveldab,mingit söögiisu üldse pole. Iiveldus pole seotud ei söömise ega rasedusega. Mingeid ravimeid ka ei kasuta, infektsioone ei põe. Kogu aeg on mingi psühho-motoorne rahutus,kusagil ei ole hea olla. Kaalus olen kaotanud ~5 kilo. Kõhuvalu ei ole. Ainult iiveldus-oksendanud ei ole. Praegu olen sunnitud iga päev cerucali kasutama,aga nii ei saa ju jätkata. Palun aidake.

22 a. neiu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas olete teinud mõnesid imepaastumisi, dieete, kaalujälgimist? Kuidas koolis/ tööl asjad edenevad, suhted lähedastega? Kas on midagi olulist-hirmuäratavat tulemas või hiljaaegu lihtminevikku jäänud?
Kaalukaotus ja kaebused viitavad varjatud depressioonile. Selle puhul aitavad antidepressandid.
Telepaatiliselt (kaugelt) ma diagnoosi panna ei saa, seda las teeb raviarst.
Pidage veelkord perearstiga nõu, proovige antidepressanti (kui probleemil varjatud depressiooni olemus). Prooviksin väikese annuse Remeroniga (1/4 või 1/3 tabletti. tablett on 30 mg).
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Iiveldus

Võttan rohtu salymbra rohtu 3 tükki päevas õhtul veel üks tablett juurde lamegomi aga on nende 5 nädala jooksul olnud igapäevaselt söögiisu kadu ja iiveldus mis eriti tugev hommikuti ja sooligad ka korisevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui on ravimi võtmisel (antidepressant) kõrvalnähud (iiveldus), siis tuleb annust vähendada ja seega võtta kaks tabletti päeva jooksul. Kui ikka iiveldab, siis proovida ühe tabletiga ning mõelda ravimi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: