ei tea isegi 21.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle on öeldud, et mul esineb öiseid hammaste krigistamisi (ema sõnul juba lapsest saati), kas see on psühhiaatriline probleem?

Ilusat Jõuluaega!
Lugupidamisega
E.L. Tallinnast

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. E.L.
Lapsepõlves ka mina krigistasin hambaid. Minust sai psühhiaater. See unes hammaste krigistamine pole hullus. Soovitan teha une-eelseid rahustavaid harjutusi, kehalist lõõgastumist, vaimset-hingelist palvet-meditatsioni. Sobivad ka lihtsamad joogaharjutused. Mis hinge rahustab, see ka aitab. Teen neid harjutusi ka siis, kui "hambad ei krigise".
Kui see krigin üles ei ärata, siis pole ju Teie jaoks probleemi.
Tehke harjutusi, saate abi.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet