Ravimikuuri lõpetamine. 12.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu tütar sattus kolm aastat tagasi nn.ekstrasensside juurde,kes proovisid teda küll tembeldada vargaks,kes mõjutasid teda kodunt varastama ,kes panid talle pähe kinnisidee,et mina,tema ema olen lesbiliste kalduvustega ja proovin teda võrgutada jne.Ühesõnaga-sattus ta lõpuks psühh.haiglasse.On ta olnud seal kaks korda-esimene kord sunniviisiliselt,teine kord aga läks ise.Tarvitab ta raviks leponexi-25mg. ja üks kord päevas.Nüüd on sellest möödas kaks aastat,kus ta rohtu tarvitab.,alguses oli ravimi annus suurem,pärast arst vähendas seda.Nüüd on ta leidnud endale meelepärase töö,on vahetanud elukeskkonda ning tahaks ravimikuuri lõpetada.Mul oleks küsimus-kuidas talitada-kas tohib seda lõpetada,ja kui tohib-kuidas ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On tore, et saite õige ravimi ja see toimib. Ravimist "dirigeerib" ravitohter.
Rusikareegel oleks järgmine:
a) kuni probleeme näevad-tunnevad omaksed ja Ravitav ise, siis loomulikult on vaja ravimeid;
b) kui probleeme-olulisi sümptomeid näeb tohter (omaksed ei märka) ka siis vaja rohtu;
c) kui ka tohter ei näe enam häireid, siis antakse "veidi veel kinnitust" ehk järelravi.
Seega - täpsed juhised saate raviarstilt ja neid extra-tegelasi ärge Lapsega külastage - siin aitab õige rohi ja see on olemas.
Toretat aastavahetust,
Jüri O:-M. Ennet