Mure. 24.05.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan oma õe pärast.

Asi algas sellest, et õemehega juhtus õnnetus, kui seda õnnetuseks üldse nimetada saab, nimelt pandi see pätt lihtsalt vangi.

Õde jäi poole aastase pojaga üksi. Ta oli alguses endast väga väljas, sest tööl ta ei käinud ja nüüd ei olnud enam ka totjat, kuigi raha, mille eest nad varem elasid tuli vargustest ja väljapressimistest.

Õe ämm, kes töötab polikliinikus (mitte arsti ega õena) tõi talle rahusteid, arvatavasti väga kangeid (laskis ilmselt mõnel sõbrannast arstil välja kirjutada). Need aitasid, õde suutis ennast kokku võtta ja isegi oma elu korraldama hakata, vahetas elukohta ja läks tööle.

Mure seisneb selles, et õe ämm jätkab rahustite tassimist, nii on see kestnud juba kolm aastat. Ta on nendest täiesti sõltuvuses ja tunnistab seda aga midagi ette ei võta.

Ma ei tunne enam oma õde äragi. Kui ta vahel koju tuleb, mida juhtub paar korda aastas, siis tarvitab ta palju alkoholi (seda teeb ta kindlasti muidu ka) ja ajab küllalt seosetut juttu. Jutt hüpleb ühe teema pealt teisele ja lõpuks ei saa keegi aru, mida ta öelda tahab. Ta naerab kogu aeg ja on hästi lõbus. Tassib iga kord erineva mehe kaasa jne.Küsimus on selline, et kas oleks võimalik midagi ette võtta, et seda arsti karistada, kes õe ämmale selliseid rohte kirjutab. Tahaksin midagi teha, et sellel arstil kaoks eluaeg isu patsienti nägemata retsepti kirjutada. Kuhu sellise probleemiga pöörduda? Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mure-rahustid-neist söltumine-alkoholism-eraelu (intiim e lähisuhete)muutlikkus viitab probleemi keerukusele.Milliseid rahusteid ja millistes kogustes? Milliseid jooke(kangus,margid)millistes kogustes ning sagedusega?Kuidas edeneb lapse kasvatamine ja kuidas ta sellesse suhtub?Kuidas tööga toime tuleb,distsipliin ja kohusetunne (tööl-kodus)?Keda ta veel usaldab ja kuulab?.Millest tingitud körgenenud (kas ebaadekvaatene?)meeleolu?.Eelnevast tuleneb ravitaktika,so läheneda sellest,mis temale oluline ning ravile kaasa aitab.Alkoholismi-rahustisöltuvust ravib psühhiaater.Lähisuhe tuleb ise püsivaks muuta.Kas ämmapoeg on tagasi?Esmaenergia pange öe aitamisele.Vestelge "rohukirjutajaga",andestage. Teie Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

Cipralex

Tere!
Mulle teeb muret see, et kuna lõpetasin järsku ravi, siis nüüd juba kolmandat päeva käib pea nii ringi ja on tõepoolest sellised ärajäämanähud et ei oska kohe midagi ette võtta. Kui ohtlik ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

No ei ole ohtlik.
Ja kordamast ma ei väsi - tehke ka midagi muud oma elus teistmoodi. Tabletikene on vaid tilk õli eluukse lukule - lukku tuleb ise pöörata, uks tuleb ise avada, uksest tuleb ise ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: