ravimitalumatus 02.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel aastal ei talu ma mingeid ravimeid, võtmisel tekib kohutav külmatunne,sooja pole kusagilt võimalik saada. Olen kuulnud, et sellise reaktsiooni võib anda ka depressioon, olen 56 a., seoses kliimaksiraviga võtan ka Framexit. Minu perearst kehitab ainult õlgu- polevat varem sellist asja kuulnud.
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Päris keeruline küsimus tõesti.
Depressiooni puhul võivad tõesti teinekord esiplaanil
olla väga erinevad kehalised kaebused,mis on sageli üsna
ebamäärased oma iseloomult.Täpselt sarnaste kaebustega
patsienti ei ole mul küll senini ette juhtunud,et just ravimid
provotseerivad taolisi külmaaistinguid.Kui seda tekitavad vaid
mõned konkreetsed ravimid,siis tuleb ka arvesse teatud üli-
tundlikuse teke ravimite suhtes? Kuna ka informatsiooni Teie
tervise suhtes on mul ju napilt,siis ei julge küll midagi kindlat väita.
Soovin kõike head.
J.Mumma

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

vererõhk

Kas vererõhk võib tõusta,kui esinevad foobiad ja paanikahood? Kas ka tasakaaluhäired pea pööramisel võivad tekkida foobiatest? Mis ravimeid soovitate,kui on kõrge vererõhk,tasakaaluhäired,ärevushäired,foobiad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vererõhuprobleemide üheks lahendiks on mõõdukas kehakultuur ja kehalised harjutused. Tasakaaluhäirete kõrvaldamiseks samuti. Ka psüühiliste pingete maandamine ning vaimuvalla tugevdamine vajab sportlikku ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: