kummalised hood 24.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, lp. doktor.
pean ennast terveks inimeseks. kui üldse haigeks jään (ka viirushaigustesse), siis enamikul juhtudel vaid üleväsimuse perioodil justkui.
eelmisel sügisel juhtus aga minu isiklikus elus küllaltki dramaaatiline sündmus ning alates sellest ajast kuni senini käivad mul peal kummalised hood, millele ei oska seletust leida. olen kindel, et tõepoolest sõltuvalt sellest möödunud sündmusest olen oma (psühholoogilised) probleemid ka sügavuti lahendanud, saanud tagasi endise elurõõmu ja teotahte ning tunnen end emotsionaalselt väga hästi, kuid need veidrad hood, mis algasid siis, käivad siiski ikka peal. hoog algab tavaliselt nii, et justkui ilma olulise põhjuseta, tunnen korraga meeletut nõrkust, tekib õhupuudus, suu kuivab, suhu tekib kohati teatud spetsiifiline raua maitse, teadvus justkui hägustub kergelt, nõrkus on aga nii kõikvõimas, et jalgadel ma ei püsi ja tihti ei suuda isegi rääkida. peale seda aga algavad reeglina kehavapped: järsud lihaste tõmblused üle kogu keha, mida ma ei suuda kontrollida ega vaigistada. kui taoline hoog tuleb peale mingi emotsionaalse erutuse seisundis (ka meeldiva erutuse puhul), löövad vasakusse rindu tugevad valud (kohatised valud esinevad iseseisvalt tegelikult ka muul ajal), mis tugevate tõmbluste ajal teevad tõesti väga haiget. vahest lööb meeletu surve ka pähe ning tõugete ajendil on tunne, et pea lendab sõna otses mõttes tükkideks. tavaliselt kestab selline hoog 10 minutit kuni pool tundi, ülepinge seisundis seeriatena ka mitmeid tunde. olen selliste hoogude ajal siiski täie teadvuse juures, kuigi apaatne ja justkui maailmast äralõigatud. surmahirmu või põgenemissoovi kui sellist ei tähelda. teatud "äramineku tunne" võib olla küll, mida iseloomustab ehk sellel ajal pealetulev lootusetus või passivne eemalolek...
olen väga kriitilises olukorras pöördunud ka arstide poole, kus on leitud, et ekg on korras, vererõhk ka enam-vähem (mul on pärilikult tegelikult madal vererõhk) ja muud näitajad ka justkui ok. nendest käikudest seega reaalset abi pole olnud ja arstide juurde ma ei soovi enam tõesti minna. väikese piinlikusstundega kirjutan isegi siia, Teile. tunnen end ikka kui algaja, abitu hüpohondrik. kes ma ei ole.
kuid eileöösel olnud hoog siiski ajendas siiski tausta veidi taas uurima.
nii, et tänan Teid väga, kui püüate vastata.
lugupidamisega,
i.b.
p.s. olen püüdnud iseseisvalt uurida neti-infot paanikahäirete, epilepsiavormide kohta. kõigi nendega on isegi mingeid seoseid nagu olemas, kuid põhiosades siiski mitte väga kattuvaid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu mõte liigub kahte rada:
a) uurida neuroloogiliselt närvitohtri poolt, teha ka EEG (ajuvoolude uuring) ning saada ülevaade epileptilistest "võimalustest".
b) Teeksin koostööd ka psühhiaatriga ja täpsustaks nende hoogude olemuse (mis oli see aastatagune sündmus? ja selle seos praeguse seisundiga?). Paanikahood on igati ebameeldivad patsiendile, mõnikord ka küllalti keerukas diagnoosida. Kannatlikkust vajate Teie, kannatlikkust ka tohtrid. Eelkõige Teie. Reaalse abini alati kohe-kohe ei saa.
KÕIK üldtugevdavad harjutused, hoiakud on kasulikud. "Noppige" tera-teralt endale "tervisepunke". Peale mõningast uuringut ütlevad arstidki Teile olulist.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Mure

Tere !

Olen noor, 23. aastane neiu. Juba pikemat aega on probleem aina
süveneva unustamisega. Unustan ka kõige elementaarsemaid asju - alustades
minutitaguste öeldud lausetega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Juba pikemat aega on probleem aina
süveneva unustamisega.
Mälu probleeme kutsuvad noortel esile: a) depressioon (86% depressioonidest on varjatud e larveeritud depressioonid); b) liigne ...

Loe edasi

árevus

Póórdun teie poole suure murega! Kannatan árevusháire all,aga tegelen endaga pidevalt! Teie harjutus iga páev ja jooga ja pilatese trenn ja úritan ka positiivselt móelda! Aasta sain ilma antidepressanditeta ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Raseduse ajal AD-d ei. Ja ei ole vajagi. Pange "kure-kirjadele" tähtaeg paika ja see on juba suur ravim. Saate ilma hakkama. Jlutuskäigud ja natukene muud. Korralikult magada ja vältida külmetusi (naba ...

Loe edasi

56 aastase naise probleemid

Tere ! See kõik on kestnud juba pea 2 aastat(oktoobris).Jutt on minu emast,kelle käitumine järjest ohtlikumaks ja ettearvamatumaks on muutumas.
Kõik algas peale vanaema surma(kes eluaeg elas koos ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vajab ravi. Ravimid olemas. Pidada nõu teda ravinud tohtriga või siis Dispanseri tohtriga ravi-hospitaliseerimise küsimuses. Võimalused olemas.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Salajoodik, kellel "kella viie sündroom"

Tere! Olen salajoodik, kellel on “kella viie sündroom”.

Ma ei tea, kas olen õiges kohas, et oma muret kurta, kuid üritan siiski. Lugu on selline, et olen 31 aastane naine, kellel ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Teil on õigus,et Teie joomist võib nimetada psüühiliseks
sõltuvuseks.Joomine on alguse saanud psüühiliste probleemide
leevendamisest.Alkohol on kiiretoimeline antidepressant,kuid siiski petlik
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: