Muusiku mure 08.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Õppides muusikat, tuleb mul alalõpmata esineda suure publiku ees. Viimasel ajal on mitmed etteasted ebaõnnestunud värisevate käte tõttu - seda eriti vastutusrikastel juhtudel. Perearst soovitas xanaxit, aga olen kuulnud, et see teeb pea uimaseks, mis on viimane asi, mida vaja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Harjutamine teeb meistriks. Loov harjutamine Suurmeitriks. Esinemine vajab ka harjumist, harjutamist. Schliemann õppis võõrkeeles rääkimisjulgust selliselt, et teda kuulas üks mehike, kes seda keelt üldsegi ei osanud. Schliemannile oli vaja partnerit, Teie mõistes "saali". Seda esinemiskunsti "nippi" saate ka Teie kasutada: harjutate ja "esinete", saalis mõned kuulajad. Seda saab ka kujutluspildi abil ette manada - mõttepildis on saal pilgeni rahvast tulvil ja teie harjutuslaval harjutate. Psühhotehnikaid ja kehapingete vähendamise võtteid on palju. Oluline on ülepingete vältimine, õige relax ka kontserdi ajal, eelnevate harjutamiste ajal. Teie Õpetaja annab siin Teile juhiseid.
Xanaxi kõrval on ka mitmeid teisi rohte, mida kasutades saate pingetest vabaks.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Tere!

1.Kas lapse- ja teismeliseas veidrikust saab täiskasvanuna ilmtingimata skisofreenik?
2Kas maniakaal-depressivne isik on mingi eriline hull? Olen nimelt . teismeeast saadik, nii paarkümmend aastat, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõik me oleme n.ö. väikese kiiksuga. Millal see "kiiks" haiguslikuks osutub, see juba keerulisem teema. Ta kas häirib Mind ennast või siis käib ühiskonnale "vastu karva". See "vastu karva" peab aga olema ...

Loe edasi

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: