mure 20.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul murdus selg 1997,mille tagajärjel selg vajus taha.Enne seda valutas selg kuni 8kuud,aga ei läinud arsti juurde.Sõjaväes käisin ma röntgenis,kus oli näha,et esimene ja teine lüli on omavahel viltu.Sõjaväes olev doktor ütles,et"Midagi katastroofilist ei ole veel midagi!"
Nüüd,kus ma olen politseikooli valutab selg edasi,käisin perearsti juures,kes saatis röntgeni,aga ei midagi,see näitab et selg korras.Kuid endale jäi silma see,et esimese ja teise lülivahel on midagi halvasti.Kuna teistega võrreldes pole vahe sama.Et lülidevahe on vale.
Kuid selg valutab aga edasi ja ei oskagi enam midagi teha.Ja selline olemine peal,et enam ei hakka arstide vahet käima,kuna keegi ei tea midagi või ei viitsi aidata!
Öelge palun,mida ma pean tegema?
Niigi jah..........olemine selline nagu on,kuid arsti kohus on uurida ja aidata,mitte öelda,et:"Kuule,sul pole midagi,et ma nagu valetaks,et selg haige!"
Kuhu jääb siis see Hipokratese vanne???...->aidata kõiki,hoolimata sellest,kas sa oled rikas või vaene?
Selline asi ei saa enam edasi minna,tekitab kohe elutüdimusegi peale,aga veel ei anna ma alla.Kuigi olen juba proovinud seda "Enesetappu",kuid mõtlesin ümber,et ehk siiski saab seda ravida!!!

Lugupidamisega
Politseikadet

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Politsekadet, soovitaksin selle küsimusega pöörduda neuroloogi-neurokirurgi poole. Nemad ju iga päev selga lõikavad, on seda probleemi näinud "väljast- ja seestpoolt". Siis selgub, et millist ravi, ravivõimlemist, trenni jne see selg (lülisammas) vajab ja kannatab. Valu olla ei tohi, seega - midagi on vaja ette võtta. Tervitage sõbralikult peretohtrit ja paluge saatekiri konsultatsiooniks. Senised pildid ja haiguslugudest väljavõtted võtke kindlasti kaasa. Harjutusi selja olukorra parandamiseks on palju: "jäik" voodi, venitused seljale, basseini-harjutused, harjutused seljalihaste tugevdamiseks ("korsett" korda), määrded, tabletid, süstid, massaazh jne. Vajadusel ka kirurgipoolsed "tegemised".
Saatekiri ja konsultatsioonile!
Heade soovidega, Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: