käte värin 13.07.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline küsimus mu 20 a. pojal on kätes värin muidu kogu aeg ei ole vahete vahel (kindlald ei ole see joomisest) ta on muidu väga kinnine aga väga rõõmsa meelne ja võtab elu täie rinnaga ?Millest see võib olla tingitud ja kui peab põõrduma arstile siis millise? Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas Poeg teeb mingit rasket füüsilist tööd? Kas võtab mingit arstirohtu mingil põhjusel? On närvis mingitel põhjustel? jne? Alustage perearsti külastusega. Kui vajadus, siis suunab edasi kas neuroloogi või mõne teise spetsialisti jutule.
Põhjusi võib mitmeid olla, praeguse info põhjal ei oska öeldapõhjust.
Soovitan teha selili lamades "tite siputust", s.o. käte lihaste kerge raputusega lõõgastamist. Kasulik on käe lihaste "kerge triikimine" oma teise käega sõrmedest õlavarre suunas. Mõnus saun peaks ka lõõgastama, rahustama lihaseid ja ka psüühikat.
Pöörduge eelkõige perearsti poole.
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pea värisemine?

Pea on hakanud imelikult värisema. Värin on selgem hommikuti, enne pingelisi koosolekuid, aga ka puhkehetkeil. Kui olen hoogsalt tegevuses siis on vähem tunda või pole üldse. Samuti on käte värin selline, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võimalikud on variandid: a) närvidega e psüühikaga seonduv, b) mõnedest arsti-rohtudest tingitud kõrvalmõjud, c) neuroloogilised ilmingud Parkinsoni nimelise mehega seotult ja palju teisigi võimalusi. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: