Narkomaania 06.06.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu poeg, 17-aastane, tarvitab 3-4aastat amfetamiini(mitte järjepidevalt).
Seoses sellega, on tema psüühika muutunud täielikult. Ta on muutunud
väga agressiivseks. Teatud agressiivsusperioodidel on üritanud endal veene läbi lõigata. Sel puhul on käinud kiirabi, teinud rahustava süsti. Kiirabiõde oli väga tore, soovitas minna psühho-neuroloogiaosakonda ravi saamiseks. Poiss oli ise väga nõus ravi saamiseks haiglasse minema, aga teda ei võetud sinna ravile, kuna tunnistati liiga nooreks.(Üritasime kaks korda). Poja mõtted olid
järgmised peale haigla juurest tagasi saatmisi: kui mind ei taheta ravile
võtta, siis järelikult polegi vaja ja jätkugu terve see elu vana rada mööda.
Seoses narkootikumi hankimisega, on ta tekitanud endale väga suured võlad,
mida ta ise ei ole suuteline tagasi maksma, sellega on kogunud endale palju vihavaenlasi. Poisil on tekkinud suured hirmud ning ilmselt see annab tõuke uuesti endale pulbrit hankida. Minul, emal, ei ole ka enam nii palju ressursse, et kõiki neid tema võlgu kinni maksta. Antud ajahetkel on sattunud politseisse arestipäevi istuma, kuna poiss rikkus kodurahu.
Poisi psüühika vajab põhjalikku ravi. Ta lubas kõiki pereliikmeid maha tappa.
MA VÄGA PALUN ABI, KUS ON KOHT, KUS SAAKS POISSI RAVIDA!
TA OLEKS ISE SELLEGA VÄGA NÕUS!

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!
Tallinna on olemas Wismari Haigla ,kus tegeletakse igasuguse sõltuvuse raviga.On võimali ambulatoorselt või vajadusel ka statsionaarselt ravi läbi viia.
Võõrutusraviks eeltingimuseks on patsiendi enda soov.Narkomaania ravi toimub tavaliselt paar nädalat haiglas ja hiljem saab jätkata ambulatoorselt.
Esmaselt tuleb pöörduda Wismari 15 registratuuri ja arsti vastuvõtule tulla(registratuuri tel.6621068).Meie haiglas toimib ka haigekassa kaart.
Kusagilt saatekirja ei ole vaja võtta.Alla 16-aastaseid me haiglaravile ei taha võtta (neile on Tallinna Lastehaiglas 4 voodikohta).Üldiselt on Eestis muidugi võõrutusravi võimalused nadivõitu.Momendil mingeid pikki järjekordi ei ole haigaravile saamiseks.
Lugupidamisega
J.Mumma