Diasepaam ja raviskeem 25.05.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Psühhiaater määras mulle Bupropiooni 150mg 1x päevas ja Trasodooni 1/3 enne magamaminekut. Minu küsimus on, kas võin Diasepaami (5mg) päevapealt lõpetada ja minna üle uutele ravimitele, või pean annust järk-järgult vähendama? Kuidas Trasodoon mind mõjutab? Kui kaua peaks olema möödas diasepaami viimasest manustamisest tundides ennem, kui võtan Trasodooni?
Kuidas need ravimid koos võivad reageerida?
Kas Trasodooniga koos on diasepaami lubatud võtta või on see vastunäidustatud.
Kuidas trasodoon peaks mulle mõjuma?

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimsõltuvuse puhul on vajalik hea koostöö oma psühhiaatriga. Peale tablettravi on olulised kõik tervendavad ,organismi tugevdavad võtte, mis teile meeleptärased, teile sobilikud.
Elusihid paika, need motiveerivad tervislikku eluviisi rakendama.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Päevik, et ennast tunda, et ennast muuta, et rõõmsameelsem-optimistlikum olla.

Terveks teid ei tee teised, terveks peab igaüks ise ennast terveks tegema.
Järjekindlust - nagu sportlane, kes Olümpiale tahab minna.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet