Depressiooni lähedasel inimesel 19.05.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
mure on selline et mu emal on diagnoositud depressiooni, mingi aeg ta ravis seda ja nüüd pea aasta aega ta ei ravi seda väidab et temal pole vaja ja arstid teda aidata ei suuda. Ta on omadega täitsa läbi. Tal on pidevalt tujude muutused, ta ei jõua enam
midagi teha ei hooli enam mitte millestki. Käib karjub oma ema ja abikaasa peale
vastavalt tujule. Räägib et talle oleks kõige parem ära kaduda. Oleme kõik temaga
korduvalt rääkinud, et ta peaks pöörduma arsti poole abi saamiseks aga tulutult. Küsimus seisneb siis selles, et kuidas meie kui tema perekond saaksime teda arsti juurde ? Või kuidagi ravile? Mis meil kui perekonnal oleks võimalik teha? Hirm ja mure tema tervise pärast on väga suur.
Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustada perearstist - aterosklerootilised muutused organismis, ka peaaju verevarustuse piirkonnas tekitavad meeleolu olulist langetamist.
Teise sammuna psühhiaater, et täpsustada psüühika osa nendes kurbmeelsuse probleemides.
Liikumine mõjutab ka psüühiist toonust, meelelolu - seega kasutada.
Suhtleminekodustega, sõpradega, endiste/praeguste töökaaslastega.
Päevik - et oma probleemi paremini lahendada. Sportlastel on trennipäevik, teile on vajaik tervise tugervdamise päevik.
Apteegi vabamüügist saate ka toonust parandavaid ja rahustavaid käsimüügi vahendeid.
Rõõmsameelseid tegemisi,

Jüri O.-M. Ennet