Mäluhäired 90.a. 12.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

90.a.ema avastab poest välja tulles, et ei tea, kus on ning kus oleks kodutee. Aitas tuttavate asjade seostamine (tänav ning ehitis seal). Samuti eluaeg tuttavas toidupoes ei tea enam, kus on leib või piim. Surnuaeda ei julge minna, sest kardab ära eksida. Tekkinud järsku. Ise saab aru, et on probleem, mis teda häirib. Muidu terve, vererõhuga probleeme pole, häirivad tasakaalu-ning mäluhäired (ei tule meelde nimed, kuhu pani asjad jvs.), ravimeid ei tarvita (toidulisanditest biobiloba).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dementsus, unustab, eksib. Panna randmeside lähedase inimese tel numbriga ja lähitulevikus ilmselt üksi mitte välja lubada - eksib, juhtub õnnetus.
Konsulteerida psühhiaatriga.

Pankurite mälulüngad on suurte rahadega seotud - PD e Pankuri Dementsus ja neid ravida ei taheta!

Teie ema dementsus vajab uurimist ja mõnedel juhtudel on võimalik seda vaimset regressi (tagasilangust) veidi pidurdada.

Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet