Vereanalüüsid, mure maksa ja diabeedi pärast 23.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

perearst tegi vereanalüüsid.GGT=37, eGFR=86,91 ja MCV= 99. Olen täitsa mures, perearst teab minu stressist ja ärevushäiretest aga selle maandamisviisist mitte. Tarvitasin ca 10-13 aastat nö "antidepressandina" veini ikka päris tihti. Nüüd aastaid 1l nädalavahetusel, väga harva ka 2l. Kaal kasvas suurest stressist, söömisest ja alkoholi tarbimisest ca 30 kg. Kas mu maks on hävinenud? Millalgi määrati kolesteroolirohi, kus avastasin, et on statiinid sees ja seda ei võta. Vererõhurohtu võtan pool määratud kogusest, sest aastaid tegelikult pole enam muret olnud vererõhuga.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ärge muretsege, maksanäitaja, GGT on 37. Paha on siis, kui see on 5-20 x tõusnud.
Stressi on mõistlikum maandada terviseliikumise, meelelahutuste, mediteerimise, sõpradega suhtemise jt meeldivate tegevustega. Ka probleemid tuleb lahendada mõistlikult ja mitte stressata. Abiks on perearst ja perearsti teraapiafondist ka psühholoogi ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi