Maksa suurenemine 19.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Millest tuleneb maksa suurenemine?Vereanalüüsid on korras, maksanäitajad normis. Ultrahelis diagnoositi maksa suurenemine.
Olen tarbinud aasta aega antidepressante. Ja on ka olnud varasemalt väga ebatervislikud eluviisid.
Mida teha,et vähendada maksa suurust?
Kas antidepressantidest peab loobuma,et hoida maksa?
Lisaks võtan igapäevaselt 40 mg micardist.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Maks nüüd ülemäära suur ka ei ole. Kui kõik analüüsid korras, siis lihtsalt jälgimine, uus uuring nt 3 kuu pärast.
Ravimitest ei pea loobuma. Need on määratud ikka selleks, et Teid ravida. Mõnikord võivad ravimid küll põhjustada maksamuutuseid, kuid siis tekivad hälbed esmalt analüüsides. Arst otsustab edasise, kaalub võimaliku kasu ja kahju suhet.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi