Vedelik loksub sees 20.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist , mure selline et tihti peale kui vedelikku tarbida , siis vedelik loksub kehas , enam-vähem vasaku ribi all osas. Loksub ikka nii korralikult et ei suuda isegi kiirelt kõndida (tunne nagu peksaks vastu südant) , tänu millele saangi loksumise ajal ainult väga aeglaselt kõndida , läheb üle umbes 5-10 minutiga. Olen täheldanud et juhtub alati siis kui istumis asendis vedelikku tarbida ja peale seda püsti tõuestes hakkab pihta. Olen selle murega ka perearsti juures käinud , saatis kopsu röntgenisse aga seal ei näidanud midagi , muidugi sel hetkel ei olnud seda loksumist ka. Ehk oskate midagi soovitada või on ideid milles probleem on , kelle poole pöörduda? Kaebus nüüd oma paar aastat kindlasti.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Julgen arvata, et tegemist on füsioloogilise omapäraga. Peale vee joomist on vesi mõnda aega maos, see asubki südame all. Soovitan veelkord nõu pidada oma perearsiga, võib olla midagi, mida arst näeb ja saab otsustada edasise.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi