Paistetus varba all 25.02.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

saabusin eelmisel nädalal 18.02 Taisse, oli väga pikk lend ja ka lennu ootamine. Olen umbes 20 aastat kandnud varbarõngast ilma seda ära võtmata. Olen varem samuti palju lennanud. Nüüd siin Tais olles avastasin, et rõngaga varba alla on tekkinud kõva punnis muna ja varvas on paksem kui teisel jalal. Eemaldasin sõrmuse kohe ja nüüd möödas juba 4-5 päeva, aga paistetus pole taandunud. Seda õrnalt mudides võib isegi arvata, et selle sees on vedelik või nagu vesivill oleks väga paksu nahakihi all. Valu varvad kõndides ei tee. Kohalikule arstile pigem ei julgeks panustada esialgu. Millega võiks olla tegu või soovitate mingit ravimit? Eestisse jõuan 5.03.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab sedamoodi, et survest on tekkinud varba painutajakõõlusreaktsioon, põletik ja vedelikukogum. Kui põhjus, surve ja koormus jäävad ära, peaks ka turse taanduma. Ohumärkideks on tugev valu, punetus, palavik- nende tekkel peab otsima kiiret arstiabi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi