Lööve käel 03.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Antud laigud tekkisid umbes raseduse keskel. Alguses ainult kaks laiku aga neid on tekkinud ajas juurde. Vahepeal muutuvad tugevamaks ja nähtavamals siis jälle muutuvad heledamask. Need laigud ei sügele. Millega võib tegu olla? Kas peaksin muretsema ja pöörduma nahaarsti vastuvõtule?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ühe pildi järgi ei saa diagnoosida ega ravi määrata. Võimalikke põhjuseid on mitu. Veidi sarnaneb Pityriasis roseale. Selle korral on lööve kehal laiemalt.
Perearstid on õppinud sagedasemaid nahahaigusei, soovitan pöörduda kolleegi vastuvõtule. Kolleeg saab vajadusel teha täpsustavad uuringud ja korraldada e konsultatsiooni nahaarstiga, vastus paari päevaga, Teile tasuta.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi