Suurenenud lümfisõlmed kaelal 10.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen teile kirjutanud ka varem (mai kuus) seoses lümfisõlmede suurenemisega. Nüüdseks on kaks kaelal olevat (paremal ja vasakul) lümfisõlme olnud käega tuntavad juba 3 kuud. Olen käinud kõhukoopa ultrahelis, kopsuröntgenis, kaela pehmete kudede ultrahelis ja andnud erinevaid vereproove, mis kõik on olnud korras (TSH, ferritiin, vitamiin D 25-OH, Borrelia IgM, Borrelia IgG, glükoos, kreatiniin eGFR, uurea, ALAT, ASAT, CRP, ASO, raud, hemogramm 5-osaline leokogrammiga, settekiirus, HIV, klamüüdia, kilpnäärme markerid, ebstein-barri viirus, stafülokokki proov kurgust, helikobakter). Kaela UH vastus- submandibulaarselt erineva suuruse kuid tavapärase struktuuriga lümfisõlmed. Kuna kõik proovid on korras, kardan lümfisõlmede suurenemist kasvajalise haiguse tõttu-miks on lùmfisõlmed siiani paistes kui kõik proovid on korras ning kurgu ega mandlitega seotud haigusi ei ole põdenud. Tunnen igapäevaselt ka lümfisõlmede piirkonnas pinget ja tuksuvat tunnet, vahel vöörkeha tunnet. Muid sümptomeid ei esine. Kuna olen liigsest murest juba nii väsinud, siis kas võib olla tegu mõtlemisest tuleneva emotsionaalse probleemiga? Ja kas te oskate öelda mida kaela ultraheli meile annab? Kas välistab ka süljenäärme kasvaja olemasolu? Või peaks siiski veel mingeid uuringuid tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui kõik uuringud on korras, ultraheli lümfisõlmest näitab tavalist lümfisõlme, siis see on ju väga hästi. Haigust ei ole. Ja nagu märgite, juhtiv mure ongi ülemõtelmisest, muretsemisest tulenevad vaevused. Soovitan elada täiel rinnal, töö, hobid, lähedus, armastus, oma kodu rajamine, laps(ed), siis ei jää aega muretsemiseks ja oletegi terve.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi