Uuringu vastus 07.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Käisin kolonoskoopias, uuringul nähti- Ussripiku ava ümbruses limaskestal pindmised väikesed
valkjad erosioonid/aftid, mujal jämesooles antud leidu esile ei tule. Ussripik ise
turses ei ole, apenditsiidi kahtlust antud uuringul ei jää.
Umbsoolest võeti biopsia, mille vastus oli selline-
Histoloogiliselt limaskesta katab intestinaalne epiteel, krüptid paiknevad korrapäraselt.
Prooprias on kohati minimaalne mittespetsiifiline lümfotsütaarse infiltraadi rohkenemine(mida see lause tähendab?)
Aktiivset põletikku ei ole.
Kokkuvõte- läbipõetud viiruslik gastroenteriit?
Mul on kõht ikkagi igapäevaselt valus(peale vajutades) ning alles oli ka uus ägenemine, oksendasin 5h ja oli 38,2 palavik. Kui kõhule vajutan on valus paremal all, aga kõige valusam on naba ümbruses.

Uuringul käisin kuna esimest korda oksendasin 12h, vesi ei püsinud sees ja palavik oli 38 ning mul olid väljakannatamatud hootised kõhuvalud, käis ka kiirabi, nemad ütlesid, et see on maost(mida ma ei usu, kuna võtan ja võtsin ka siis maoravimeid). Ja veel suunati ka sellepärast uuringule, et peale esimest korda oksendamist nägin roojas verd ning ka peitvere test oli positiivne.

Kas oskate midagi arvata, millele see kõik viidata võib?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid mitu, arvutiteel ei saa neid diagnoosida, ega ravida. Koostöö oma perearstiga, edasine käsitlus .

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi