Huule herpes 07.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, just kaks nädalat tagasi tuli mu huulele ohatis (pole esimene kord) ning nüüd kaks nâdalat hiljem ehk täna on mu huulel ning seekord ka nina seinal ohatised. Apteegist olen paljusid asju juba proovinud ning minu puhul ei ole üksi rohi väga midagi siiamaani aidanud. Olen läbi teinud ka tabletikuuri kuid sammuti ei teinud see väga midagi kuna ohatisi tuli ikka. Kirjutan kuna mul on üpriski tihti neid ning ega see tore just ole, kuu jooksul tuleb neie mõnikord kaks korda ning lähevad ikka korralikult paiste. On sellele ehk mõni muu ravi olemas, mis seda kontrolli iall hoiaks või oskate te mulle ehk soovitada midagi? Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olen sellises olukorras kirjutanud Valtrexi kuuri, 1 päevaks. Vajalik on ka immuunsusuuringud, haiguste testimine, mis võib seda kahjustada. Esmalt perearsti konsultatsioon.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi