10 kuune ei lälise ega matki tegevusi 06.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

10 kuune laps (sündis kuu aega enne tähtaega 36 nädalal) ei lälise ega imiteeri tegevusi(plaksutamine, osutamine, lehvitamine). Füüsiline pool väga hea, ilmselt varsti kõnnib.
Kas vaimne pool koos kõne ja imiteerimistega võib veel tulla?
Beebina oli 2 kuud b12 alla normi, oleme käinud mrt uuringutel ka seal oli kõik korras.

Mida saaks veel uurida või lasta lapsel lihtsalt kasvada?
Muidu rõõmsameelne, ei karda uusi keskkondi, võõrastab minimaalselt, häälitseb väga vähe(vahepeal tegi rohkem).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Soovitan nõu pidada oma perearsti ja pereõega. Võtta aega ja jälgida koos meedikutega last, vajalik on ka kuulmise hinnang, audiotestriga või käteplaksuga, kui laps ei näe tegevust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi